Rinktinė „Aras“ įsigijo specializuotą kovinį katerį

Data

2019 06 17

Įvertinimas
1
kateris1.jpg


Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ įgyvendino Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. LT/2016/VSF/6.1.1.16 “LPAOR “Aras” pajėgumų stiprinimas vykdyti specialiąsias, antiteroristines ir įkaitų išlaisvinimo operacijas, III etapas”.

Pagrindinis projekto tikslas – sustiprinti rinktinės „Aras“ pasiruošimą tinkamai reaguoti į galimus teroro aktus, kurių metu gali būti paimti įkaitai ar panaudoti sprogmenys, teroro akto lokalizavimas, įkaitų išlaisvinimas, grėsmių sumažinimas.

Projekto eigoje buvo įsigytas specializuotas kovinis kateris su specialia įranga, skirtas gabenti rinktinės „Aras“ vandens kovotojus į operacijos vietą vandeniu (jūra), vykdyti įlaipinimą į laivus, vykdyti nardymo darbus ir kitas antiteroristines operacijas Lietuvos Respublikos teritoriniuose vandenyse.

Rinktinės „Aras“ vandens kovotojai atlieka specialias užduotis vykdant antiteroristines, įkaitų išlaisvinimo ir pavojingų nusikaltėlių sulaikymo operacijas Lietuvos Respublikos teritoriniuose vandenyse, vidiniuose vandens telkiniuose bei laivuose. Vykdant tokio pobūdžio operacijas reikalingas specialus kovinis kateris, kuriuo gali plaukti rinktinės „Aras“ vandens kovotojų (narų, plaukikų) grupė. Vandens kovotojai turi išsilaipinti iš katerio į laivus, vykdyti nėrimo ir plaukimo užduotis, laivų persekiojimo ir sulaikymo užduotis, nusikaltėlių ar teroristų sulaikymo jūroje užduotis.